تلفن های نوبت دهی مطب
٠٧١٣٢٣١٢٠٥٨

تلفن های نوبت دهی مطب
٠٩١٧٤٨٤٤١٨٥

شيراز، خيابان شهيد فقيهي (صورتگر)، تقاطع معدل
مركز تصوير برداري تابش، طبقه ٣، واحد ١٢

تزریق داخل مفصل ستون فقرات
تزریق داخل مفصل ستون فقرات

مهمترین دلایل تزریق داخلی مفاصل بروز هرگونه آسیب و یا تحلیل رفتن مفاصل با مشکلات حرکتی و البته درد فراوان همراه است، اگر مفاصل دچار بیماری یا هرگونه مشکل شوند افراد محدودیت‌ های زیادی را تجربه کرده و باید سریعاً برای درمان آن اقدام کنند. اما تزریق انواع دارو به بخش داخلی مفاصل به ویژه […]

مهمترین دلایل تزریق داخلی مفاصل

مهمترین دلایل تزریق داخلی مفاصل
مهمترین دلایل تزریق داخلی مفاصل

بروز هرگونه آسیب و یا تحلیل رفتن مفاصل با مشکلات حرکتی و البته درد فراوان همراه است، اگر مفاصل دچار بیماری یا هرگونه مشکل شوند افراد محدودیت‌ های زیادی را تجربه کرده و باید سریعاً برای درمان آن اقدام کنند.

اما تزریق انواع دارو به بخش داخلی مفاصل به ویژه در ستون فقرات یک روش درمانی نوین و البته موثر است که جهت کاهش درد و التهابات پیش آمده در مفصل مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

زمانی افراد آسیب دیدگی مفصل ستون فقرات را تجربه می‌ کنند قطعاً این مسئله با درد و آسیب زیاد همراه است و در صورت تزریق داخل مفاصل پزشک می‌ تواند درد را کنترل کرده و شرایط را برای بیماران بهتر می‌ کند.

به طور کلی پزشکان می‌ توانند با تزریق مستقیم دارو به مفصل ستون فقرات مشکلات و درد پیش آمده را تا حد زیادی کنترل کرده و این روش درمانی با هدف ارتقا کیفیت زندگی بیماران انجام می شود و البته طی کردن روش‌ های درمانی و بهبود آسیب را برای افراد آسان و ممکن می‌ کند.

اگر تزریق دارو به بخش داخلی مفصل ستون فقرات راه حل مناسب برای درمان آسیب‌ های مفصلی یا کنترل درد باشد پزشکان می‌ توانند از این طریق انواع داروها و حتی بی‌ حس کننده را به بخش مورد نظر انتقال دهند.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که مهمترین علت تزریق انواع دارو به مفصل ستون فقرات کاهش درد است.

زمانی که داروها مستقیماً به محل مربوطه تزریق می شوند بلافاصله درد کاهش پیدا کرده و علائم ناشی از مشکلات مفصلی بهبود پیدا می‌ کند.

زمانی که پزشک التهابات ستون فقرات را به طور قطعی تشخیص می‌ دهد با تزریق انواع دارو مانند استروئیدها و محصولات ضد التهابی می‌ توانند عوارض ناشی از انتهابات را کاهش داده و وضعیت مفصل رو به بهبود خواهد رفت.

مطالعه بیشتر:  تشنج در کودکان و بزرگسالان_کما چیست؟

مصرف انواع دارو نیاز به زمان دارد تا اثرگذاری مطلوب آنها بر بخش آسیب دیده اعمال شود، اما زمانی که انواع داروها مستقیماً به مفصل ستون فقرات تزریق می شود شاهد تقویت عملکرد مفصل بوده و محدودیت‌ ها و آسیب‌ های حرکتی برای بیماران رفع خواهد شد.

اگر انتخاب پزشکان برای درمان و کنترل آسیب‌ های مفصلی به ویژه در قسمت ستون فقرات تزریق دارو به طور مستقیم به مفصل مربوطه باشد قطعاً روش‌ های درمانی آسان و البته بهتر سپری می شوند.

در این شرایط بیماران تاثیرات بهتری از عملکرد پزشک دریافت خواهند کرد ضمن آنکه عوارض جانبی آن را متحمل نخواهند شد و برای این روش درمانی سریع و تاثیرگذار هزینه‌ های محدودتری را پرداخت خواهند کرد.

انواع تزریق دارو به بخش داخلی مفاصل ستون فقرات

زمانی که صحبت از تزریق دارو به بخش داخلی مفاصل می شود افراد با این مسئله مواجه هستند که چه نوع داروهایی را می‌ توان از این طریق به بخش‌ های آسیب دیده تزریق کرد.

پزشکان می‌ توانند از طریق تزریق به مفاصل بسیاری از بیماری‌ ها و اختلالات جسمانی را کنترل کنند زمانی که این نوع درمان انجام می شود بلافاصله درد پیش آمده در مفاصل تسکین پیدا کرده و طی کردن دوره‌ های درمانی برای افراد آسان‌ تر می شود.

برخی از انواع داروها مانند کورتیکواستروئیدها گزینه مناسبی برای تزریق به داخل مفاصل هستند این داروها می‌ توانند خیلی سریع با مهار تولید سلول‌ های التهابی وضعیت بخش آسیب دیده را به ثبات رسانده و منجر به کاهش التهابات می شود.

معمولا این نوع درمان برای کسانی کاربرد دارد که به نقرس شدید مبتلا هستند یا از بیماری‌ هایی مانند آرتریت روماتوئید رنج می‌ برند.

نوع دیگری از انواع داروها مانند اسید هالورونیک برای تزریق به داخل مفاصل گزینه مناسبی است افرادی که به آرتروز مبتلا هستند و سرعت تجزیه مفاصل برای آنها بالا است می‌ توانند با تزریق این نوع داروها درد را تسکین داده و دامنه حرکتی مفصل را افزایش می‌ دهند.

مطالعه بیشتر:  جراحی لامینکتومی همراه با تمامی نکات

گاهی اوقات در پی آسیب دیدگی مفصل ستون فقرات درد بیماران آنقدر افزایش پیدا می‌ کند که با انواع داروهای خوراکی تسکین پیدا نکرده و شرایط بیماران بسیار سخت می شود، در چنین موقعیتی تزریق انواع دارو به مفاصل بهترین انتخاب است.

تزریق برخی از انواع داروها برای کسانی که آسیب دیدگی‌ های شدید مفصل ستون فقرات را تجربه می‌ کنند گزینه مناسبی است مانند انواع بی حس کننده‌ های موضعی که گاهی با تزریق به داخل مفاصل می‌ توانند برای تسکین درد گزینه مناسبی باشند.

این نوع تزریق معمولاً برای کسانی استفاده می شود که در معرض تخریب سلول‌ های غضروفی قرار می‌ گیرند پزشکان با تزریق بی‌ حسی می‌ توانند روند درمان را بهتر و سریع تر سپری کرده ضمن آنکه درد بیماران کاهش می‌ یابد.

با تزریق سم بوتولینوم به داخل مفاصل پزشک می‌ تواند درد ناشی از آرتروز را کاهش داده و البته برای آسیب دیدگی مفاصل ستون فقرات روش مناسب موثر و البته ایمنی خواهد بود.

اگر پزشک تشخیص دهد که برای کنترل تخریب مفاصل ستون فقرات تزریق پلاسمای غنی از پلاکت روش مناسبی است قطعاً این کار را انجام خواهند داد.

با نمونه برداری از خون بیماران پزشکان می‌ توانند پلاسمای غنی از پلاکت را برداشت کرده و با تزریق آن به مفصل آسیب دیده درد نیز بهبود پیدا می‌ کند هر چند که عملکرد فیزیکی عضو آسیب دیده به حالت طبیعی خواهد رسید، به این نوع تزریق اصطلاحا پی آر پی نیز گفته می شود که بر اساس تحقیقات انجام شده و نتایج به دست آمده روش مناسبی برای بهبود عملکرد مفاصل خواهد بود.

آشنایی با مزایا و عوارض تزریق داخل مفصل

زمانی که پزشکان بر اساس مشکلات پیش آمده در ناحیه مفاصل به ویژه در قسمت ستون فقرات تزریق داخلی مفصل را برای بیماران در نظر می‌ گیرند افراد با این نگرانی مواجه هستند که آیا این روش برای درمان مشکلات پیش آمده و تسکین درد روش مناسب و موثری است یا خیر.

مطالعه بیشتر:  متاستاز سرطان ریه

قبل از هر چیز مهم است بدانید که اگر انواع دارو مستقیماً به داخل مفاصل تزریق شود تاثیرگذاری بهتر و فوری داشته و برای کنترل درد و بهبود آسیب‌ های پیش آمده روش مناسبی خواهد بود.

از مهمترین مزایای تزریق مفصلی باید به کم خطر بودن این روش اشاره کرد که در شمار فرایندهای کم تهاجم قرار گرفته و برای کاهش و تسکین فوری دردهای مفصلی مناسب است.

زمانی که پزشکان تزریق مفصلی را برای بیماران در نظر می‌ گیرند اغلب تزریق سلول‌ های بنیادی و پلاکت‌ های خون را برای کاهش درد و التهاب مناسب می‌ دانند، تزریق دارو به مفصل آسیب دیده باعث کاهش فوری التهابات پیش آمده می شود.

اما از معایب این نوع روش درمانی باید به این مسئله اشاره کرد که تزریق دارو به بخش‌ های مفصلی راه درمان قطعی و دائمی به شمار نمی‌ آید و افراد باید در مدت زمان تعیین شده از طرف پزشک برای تزریق مجدد اقدام کنند.

تزریق انواع دارو به مفصل ستون فقرات مانند دیگر روش‌ ها ممکن است عوارضی را از خود به جای بگذارد، گاهاً مشاهده می شود که بعد از تزریق افراد در محل مورد نظر حس درد زیاد و داغ شدن را تجربه کرده و ممکن است مفصل کمی سفت‌ تر شود و مشکلات حرکتی شدت پیدا می‌ کند البته این مورد اغلب طی چند روز بهبود پیدا کرده و اثرگذاری دارو سبب بهبود شرایط خواهد شد.

از مهمترین عوارض تزریق مفصلی باید به خونریزی، خارش یا تاول زدن پوست اشاره کرد، همچنین ممکن است افراد بی‌ حسی یا تغییر رنگ پوست را تجربه کرده و در مواردی سوزن سوزن شدن یا احساس فشار در محل تزریق نیز باعث نگرانی بیماران می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
ارتباط از طریق واتساپ
اینستاگرام دکتر