تلفن های نوبت دهی مطب
٠٧١٣٢٣١٢٠٥٨

تلفن های نوبت دهی مطب
٠٩١٧٤٨٤٤١٨٥

شيراز، خيابان شهيد فقيهي (صورتگر)، تقاطع معدل
مركز تصوير برداري تابش، طبقه ٣، واحد ١٢

بهترین جراح دیسک کمر در ایران
بهترین جراح دیسک کمر در ایران

جراحی دیسک کمر ستون فقرات با تمام اجزایی که دارد مهمترین بخش سیستم اسکلتی به شمار آمده و تحرک بدن وابسته به عملکرد صحیح این قسمت است. اما زمانی که دیسک‌ ها آسیب دیده میشوند و خاصیت انعطاف پذیری و بالشتکی آنها از بین می‌ رود به مرور زمان شاهد پدیدار شدن دردهای وسیع و […]

جراحی دیسک کمر

ستون فقرات با تمام اجزایی که دارد مهمترین بخش سیستم اسکلتی به شمار آمده و تحرک بدن وابسته به عملکرد صحیح این قسمت است.

اما زمانی که دیسک‌ ها آسیب دیده میشوند و خاصیت انعطاف پذیری و بالشتکی آنها از بین می‌ رود به مرور زمان شاهد پدیدار شدن دردهای وسیع و کاهش دامنه حرکتی خواهید بود.

اما متخصصان با استفاده از سایر روش‌ های تشخیصی وضعیت دیسک‌ های آسیب دیده را ارزیابی کرده و متوجه خواهند شد که آیا شرایط برای ترمیم و درمان آنها وجود دارد یا خیر.

قطعاً دیسک کمر از آن دسته آسیب‌ های جسمانی است که باید برای درمان و بهبود آن سریع تر اقدام شود در غیر این صورت دردها آنقدر افزایش پیدا می‌ کند که روال طبیعی زندگی افراد را مختل کرده و عملاً افراد برای انجام ساده‌ ترین فعالیت‌ ها از جمله نشستن، برخاستن و خوابیدن دچار مشکل میشوند.

جراحی دیسک کمر به دو روش بسته یا لاپاراسکوپی و جراحی باز انجام میشود، عموم متخصصان جراحی لاپاراسکوپی را به دیگر روش‌ ها ترجیح می‌ دهند و با استفاده از ابزارهای کوچک و ظریف می‌ توانند دیسک آسیب دیده را بررسی کرده و در صورت نیاز اصلاحات لازم را انجام دهند.

اما جراحی دیسک کمر به روش باز فرایندی پیچیده‌ تر است که ممکن است عوارضی را برای بیماران به همراه داشته باشد، اما این روش دسترسی پزشک به قسمت‌ های مربوطه را افزایش داده و متخصصان می‌ توانند برای برطرف کردن فشار وارد بر روی عصب‌ ها و یا اصلاح بافت‌ ها و همچنین تخلیه یا تعویض دیسک از این روش استفاده نمایند.

انواع جراحی دیسک کمر

انواع جراحی دیسک کمر
انواع جراحی دیسک کمر

زمانی که صحبت از جراحی دیسک کمر میشود عموم افراد به یاد جراحی‌ های باز افتاده که اغلب برای ترمیم بافت‌ های استخوانی یا دیسک‌ ها و یا اصلاحات کانال نخاعی انجام می‌ شد، اما متخصصان جراحی دیسک کمر را به چند روش تقسیم بندی می‌ کنند که از قدیمی‌ ترین و البته مهمترین آنها باید به جراحی لامینکتومی اشاره کرد.

مطالعه بیشتر:  آب درمانی برای پارگی دیسک کمر

جراحی لامینکتومی پیچیدگی‌ های خاص خود را دارد به گونه‌ ای که متخصصان این فرایند را به صورت جراحی باز انجام داده و ابتدا سعی دارند که به کانال نخاعی دست پیدا کنند، از این رو متخصصان لامینا و قسمتی از لیگامان فلاوم را برداشته تا به ریشه عصبی دست پیدا کنند، پس از عبور از ریشه عصبی به دیسکی می‌ رسند که در پشت آنها قرار گرفته و می‌ توانند اصلاحات لازم و ترمیم را بر این محدوده انجام دهند.

روش دیگر برای درمان و جراحی دیسک کمر عمل میکروسکوپی می‌ باشد، این روش نیز شباهت زیادی به فرایند لامینکتومی دارد اما با این تفاوت که شکاف کمتری بر ناحیه کمر ایجاد شده و استخوان محدودتری از لامینا برداشته میشود، در این روش پزشک برای بررسی ریشه عصبی و دیسک از میکروسکوپ استفاده می‌ کند که البته دید پزشک را بهتر کرده و شناسایی سایر بافت‌ ها را آسان‌ تر می‌ کند.

جراحی میکروسکوپی دیسک کمر یکی دیگر از روش‌ های نوین و البته آسان برای بهبود آسیب‌ های ستون فقرات است، در این روش کانال نخاع دستکاری نمیشود و تنها از طریق یک سوراخ بین مهره‌ ها سوزن و تجهیزات لازم وارد شده تا به دیسک مورد نظر برسند، با انجام این روش احتمال چسبندگی تا حد ممکن کاهش شده و آسیب‌ های نخاعی هر چند جزئی اتفاق نمی‌ افتد.

روش دیگر برای جراحی دیسک کمر استفاده از لیزر است، متخصصان با این کار می‌ توانند یک حفره میکروسکوپی را در داخل دیسک ایجاد کرده و فشار مربوطه را کمتر می‌ کنند، قطعاً با این روش آسیب‌ های کمتری از این جراحی به جای می‌ ماند و در عین حال نتایج خوبی حاصل می‌ گردد.

مطالعه بیشتر:  زمان ریکاوری جراحی فیوژن ستون فقرات

ویژگی جراحان برتر دیسک کمر

ویژگی جراحان برتر دیسک کمر
ویژگی جراحان برتر دیسک کمر

بروز آسیب دیدگی در ستون فقرات به ویژه دیسک‌ ها مستلزم انجام روش‌ های درمانی موثر است، اما برای این فرایند نیاز است که متخصصان برتر را شناخته تا در زمان مناسب برای دریافت بهترین خدمات درمانی به آنها مراجعه کنید.

از مهمترین ویژگی‌ های یک جراح برتر باید به تخصص و تجربه شخص اشاره کرد، متخصصان باید دارای تخصص و تجربه بالا در این حوزه باشند و با استفاده از دانش و مهارتی که دارند بهترین روش‌ های درمانی را در اختیار مراجعین قرار داده تا در شرایطی کاملاً ایمن آسیب پیش آمده برطرف شود.

جراحانی که در زمینه بررسی و درمان آسیب‌ های ناحیه کمر فعالیت دارند مهم است که بتوانند از تجهیزات جدید و پیشرفت استفاده کرده و اغلب بر جراحی‌ های رباتیک تسلط دارند، تمامی پزشکانی که در زمینه جراحی‌ های پیشرفته فعالیت می‌ کنند مهم است که بتوانند از تجهیزات پزشکی مدرن به درستی استفاده کنند.

متخصصان باید همه روزه درصدد آپدیت اطلاعات خود برآمده تا بتوانند مطابق با علم روز دنیا خدمات درمانی را به مراجعین خود ارائه دهند، اما متخصصانی که در زمینه‌ های مختلف فعالیت دارند مهم است که ابتدا با بیماران خود روابط خوبی برقرار کرده و احساس راحتی و اطمینان را به آنها انتقال دهند، با این کار می‌ توانند ضمن افزایش اعتماد مراجعین روند درمان را بهتر سپری کرده و بیماران با کمترین میزان استرس و نگرانی این دوره سخت را پشت سر خواهند گذاشت.

مزایای انتخاب بهترین جراح دیسک کمر

مزایای انتخاب بهترین جراح دیسک کمر
مزایای انتخاب بهترین جراح دیسک کمر

قطعاً همه افراد سعی دارند متخصصان فعال و برتر در حوزه‌ های مختلف را برای بهبود آسیب‌ های جسمانی انتخاب کنند، اما زمانی که صحبت از دیسک کمر میشود حساسیت درمان بالاتر رفته و مهم است علاوه بر بهبود بیماری و آسیب پیش آمده از قسمت‌ های حساس‌ تر مانند نخاع به درستی محافظت شود.

مطالعه بیشتر:  دلایل درد بالای کمر

اما زمانی که شما پزشکان برتر و حاذق را انتخاب می‌ کنید این اطمینان به شما داده میشود که درمان‌ های موثر را در پیش گرفته و با کمترین میزان عوارض درد و محدودیت این بیماری برطرف میشود.

اما به خاطر داشته باشید که اگر جراحی به درستی انجام شود خیلی زود افراد قادر به انجام فعالیت‌ های شخصی بوده بدون آنکه محدودیتی در دامنه حرکتی بدن وجود داشته باشد، این شرایط تنها زمانی تحقق پیدا می‌ کند که شما برای بهبود آسیب‌ های ستون فقرات جراحان برتر را انتخاب کنید در غیر این صورت ممکن است محدودیت‌ ها ادامه داشته و نیاز به درمان مجدد یا پیشرفته‌ تر داشته باشید.

انتخاب پزشکان برتر باعث میشود تا افراد کمترین میزان عوارض را از سایر روش‌ های درمانی متحمل شوند حتی اگر نیاز است که برای رفع مشکلات دیسک کمر جراحی‌ های باز انجام شود اگر این فرایند با تجهیزات نوین و تحت نظر پزشکان برتر انجام شود هرگز عوارضی از آنها به جای نمانده و قطعاً اصلاحاتی که لازم است انجام می‌ پذیرد.

اگر برای درمان یا جراحی دیسک کمر متخصصان با تجربه و ماهر را انتخاب کنید خیلی زود به نتیجه مطلوب دست خواهید یافت، این متخصصان با به کارگیری روش‌ های تشخیصی نوین و البته دقیق تشخیصی بدون خطا خواهند داشت و مطابق با وضعیت بیماران بهترین شیوه درمانی را انجام می‌ دهند و از این مسئله می‌ توان نتایج خوبی به دست آورد.

اطمینان داشته باشید که در این شرایط دوره درمان کوتاه‌ تر از آنچه که تصور می‌ کنید سپری شده بدون آنکه محدودیت یا آسیب‌ های جدید را تجربه کنید.

پزشکان برتر بعد از انجام سایر روش‌ های درمانی مشاوره‌ های خوبی را به بیماران خود ارائه داده تا هر چه سریع‌ تر دوره نقاهت را سپری کنند و نتیجه‌ ای که باید از فرایندهای درمانی حاصل گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
ارتباط از طریق واتساپ
اینستاگرام دکتر